Black Chain

Kolekcja „Black Chain” powstała z fascynacji subkulturą hip-hopu z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Motywem przewodnim było graffiti Cope2, inspirujące do wyboru kolorystyki wzorów graficznych. Dokonania Cope2 w sztuce ulicznej przyczyniły się też do nawiązania współpracy z polskim artystą tego nurtu o pseudonimie Noriaki.
Kształt kolekcji nadały instalacje Aarona Curry. Jego rzeźby, wpisane w miejskie przestrzenie, odgrywały ważną rolę przy tworzeniu haftów i aplikacji. Paleta barw nawiązuje do fotografii Roberta Polidori.
Sesję zdjęciową „Black Chain” zrealizowano w przestrzeni szkolnej, aby podkreślić istotę więzi zachodzących w grupie przy zachowaniu indywidualizmu jednostki. W kolekcji pokazano, jak ważny pozostaje trend oversize przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na sylwetkę. Uchwycono istotną dla hip-hopu dynamikę, interakcję oraz ruch.
„Black Chain” na nowo odkrywa symbole i formy amerykańskiej subkultury hip-hopu z XX wieku i podkreśla jej uniwersalizm.

We respect your privacy, which is why we updated our Privacy Policy. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.. Read more I agree