play

RAW TONEY 2020

Kampania Marki DILIGENT na sezon 2020 to opowieść o przestrzeni, czasie i sztuce umiejscowiona w dwukondygnacyjnej, modernistycznej willi w Ustroniu gdzie na analogowych kadrach można podziwiać kolekcję Raw Toney. Nie bez znaczenia jest tu miejsce – historia budynku sięga aż 1968 roku, a od 1995 roku jest siedzibą SARP Katowice. Wnętrze willi, niezmieniane od lat, robi ogromne wrażenie, przywołując wspomnienie czasów, kiedy architekci Aleksander Franta oraz Henryk Buszka zaprojektowali budynek dla ówczesnego wojewody katowickiego gen. Jerzego Ziętka.

Sesja kolekcji została zrealizowana przez fotografkę Ulę Kóskę przy wykorzystaniu tradycyjnej fotografii analogowej, aby jeszcze wierniej oddać ducha wnętrza. Kolekcja Raw Toney, autorstwa duetu Szymona Mrózka, Marty Pospiesznej jest spójna z architekturą co sprawia, że kadry nabierają wyjątkowego charakteru.

Diligent szukając inspiracji często sięga do sztuki współczesnej, natury i architektury. Kolekcja oraz przestrzeń to wielowymiarowy obraz składający się z warstw, faktur oraz kolorów. Zaproponowane na sezon 2020 sylwetki w barwach ziemi są naturalne, czasem przełamane mocnym akcentem. Podobna paleta kolorystyczna występuje na ścianach, posadzkach, mozaikach i łączy się z naturą w ogrodzie.

W swoich projektach marka stawia na indywidualizm, tworząc demokratyczną modę, wynikiem czego Raw Toney jest zmodernizowaną XX wieczną klasyką.

Kluczowe wartości modernizmu, to przede wszystkim forma wynikająca z funkcji oraz projektowanie w zgodzie z otoczeniem. Gra światłem to fundamentalny element kampanii, która wydobyła bogate kompozycyjnie obrazy, zarówno te analogowe, jak i video, skupiające się na detalach architektonicznych i modowych. Sensualna postać modelki odegrała osamotnione indywiduum, zmieniające garderobę i miejsca. Ta różnorodność to celowy zabieg ukazania jednostki w obliczu samotności, postrzegania rzeczywistości, połączenia z naturą i przestrzenią. Całościowy przekrój nastrojów potęguje wizerunek kolekcji.

Podziękowania: Specjalne podziękowania dla Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej za udostępnienie przestrzeni modernistycznej willi, jak również dla Ewy Trzcionki, za zaufanie i wsparcie w realizacji sesji.

Credits: 

Brand: DILIGENT / Diligent Clothes https://www.instagram.com/diligent_clothes/

https://diligentclothes.com/

Designers: Szymon Mrózek  https://www.instagram.com/simonmrozek/

Marta Pospiesznahttps://www.instagram.com/pospiesznamarta/

Main Poto: Ula Kóska www.instagram.com/ula_koska

www.ulakoska.com

Main Film: Pawel Frenczak www.instagram.com/pawelfrenczak

www.pawelfrenczak.com

Model: Izabela Kozłowska – United For Models 

https://unitedformodels.com/

Stylist: Paweł Kędzierski – Art Faces Warsaw

https://www.instagram.com/pkedzierski/

Jewellery: Kopiszka  https://www.instagram.com/kopiszka/

https://kopi.com.pl/

Shoes: Amore Shoes  https://www.instagram.com/a.moreshoes/

https://amoreshoes.pl/

Makeup#1: Daria Mierzwa www.instagram.com/_daryamakeup_

Makeup#2: Izabela Zielińska www.instagram.com/izabelazielinskamakeup

Hair: Trendy Hair Fashion – Mateusz Grzywa

http://www.trendyhair.pl/

Backstage Film: Pawel Frenczak www.instagram.com/pawelfrenczak

www.pawelfrenczak.com

Backstage: Paweł Mrowiec www.instagram.com/pawel_mrowiec

www.pawelmrowiec.com

Production: Paweł Mrowiec www.instagram.com/pawel_mrowiec

www.pawelmrowiec.com

Lights: Bartek Gburek

Assistant: Maciej Głuszka  www.instagram.com/maciej_galuszka


      

Szanujemy Twoją prywatność, dlatego zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie z plików cookies. Dowiedz się więcej. Akceptuję