Raw Toney 2020 LOOKBOOK

Raw Toney, to multikulturowe wpływy mody, które mieszają się ze sobą, zaczerpnięte z różnych zakątków świata i oddające intrygujący wyraz demokratycznej mody skierowanej do świadomych odbiorców. Ich nowoczesne formy to mezalians Hip-Hopu z plażą Saint-Tropez z lat 60. i 70.. Niepowtarzalnym elementem kolekcji są ręcznie farbowane tkaniny w abstrakcyjne motywy zaczerpnięte z hipisowskiej stylistyki. Reprezentują wolność i indywidualizm oraz zwracają uwagę na powracającą popularność trendu hand made.

Kolekcja na sezon 2020 przedstawia zmodernizowaną XX wieczną klasykę zainspirowaną zderzeniem delikatnych, sensualnych tkanin z surowymi denimowymi bawełnami. Kobiece sukienki, seksowne gorsety i spódniczki, oversizowe żakiety oraz obszerne koszule w zestawieniu ze spodniami typu biodrówki są esencją trendu lata Diligent. Przerysowane, mocne elementy takie jak rękawy czy drapowane spódnice, nawiązują do czasów wiktoriańskich. Sztywna tkanina uwydatnia formę i podkreśla nawiązanie do epoki. W projektach przeplatają się elementy blisko ciała i te okalające sylwetkę. Muzą jest tu kobieta, dla której wizerunek mężczyzny staje się uwydatniającym ją tłem.

Elementem scalającym kolekcję są kieszenie — wyeksponowane na zewnątrz, przypominające nowoczesną formę toreb czy też nerek. Wykonane z jedwabiu nadają luksusowego charakteru klasycznym elementom garderoby, stając się jednocześnie detalem bardziej wizerunkowymi.

Dopełnienie kolekcji stanowią natomiast ręcznie tworzone kapelusze w dwóch odsłonach. Dzienne nakrycia głowy wykonano z lekkiej i ażurowej słomy, a bardziej wieczorowe propozycje stworzono z naturalnej wełny królika w połączeniu z obszernymi chustami czy satynowymi szalami.

Kolorystyka jest inspirowana barwami ziemi, przełamanymi wyrazistymi akcentami cytryny, seledynu, szmaragdu i turkusu. Gradacje kolorów barwionych tkanin rozpoczynają się od delikatnego, piaskowego beżu i brązu, przechodząc w jasne zielenie, błękity, a kończąc na ciemnym amarancie, ziemistych brązach i khaki.

Diligent w swojej nowej kolekcji nie stawia żadnych granic, zwraca zaś uwagę na to, że dawne motywy i trendy wpisują się we współczesność i stają się na nowo aktualne.

Dzięki projektowi „Wear Polish” powstałemu z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza kolekcja została zaprezentowana podczas londyńskiego tygodnia mody jesienią 2019 roku. Kolekcja otrzymała również nagrodę najlepszej kolekcji premium od Mittel Lab Moda podczas prezentacji jesienią 2019 w Mediolanie w ramach mediolańskiego tygodnia mody.

Szanujemy Twoją prywatność, dlatego zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie z plików cookies. Dowiedz się więcej. Akceptuję