Black Chain

Kolekcja „Black Chain” powstała z fascynacji subkulturą hip-hopu z przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Motywem przewodnim było graffiti Cope2, inspirujące do wyboru kolorystyki wzorów graficznych. Dokonania Cope2 w sztuce ulicznej przyczyniły się też do nawiązania współpracy z polskim artystą tego nurtu o pseudonimie Noriaki.
Kształt kolekcji nadały instalacje Aarona Curry. Jego rzeźby, wpisane w miejskie przestrzenie, odgrywały ważną rolę przy tworzeniu haftów i aplikacji. Paleta barw nawiązuje do fotografii Roberta Polidori.
Sesję zdjęciową „Black Chain” zrealizowano w przestrzeni szkolnej, aby podkreślić istotę więzi zachodzących w grupie przy zachowaniu indywidualizmu jednostki. W kolekcji pokazano, jak ważny pozostaje trend oversize przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na sylwetkę. Uchwycono istotną dla hip-hopu dynamikę, interakcję oraz ruch.
„Black Chain” na nowo odkrywa symbole i formy amerykańskiej subkultury hip-hopu z XX wieku i podkreśla jej uniwersalizm.

Szanujemy Twoją prywatność, dlatego zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie z plików cookies. Dowiedz się więcej. Akceptuję